Kontakt Warszawa
Redukcja cellulitu przy pomocy fal radiowych

Redukcja cellulitu przy pomocy fal radiowych

Cellulit to nic innego jak nierównomierne rozmieszczenie tanki tłuszczowej. Wbrew pozorom dotyka on nie tylko puszystych kobiet – na pomarańczową skórkę narzekają również szczupłe panie i sportsmenki.  Na pojawienie się cellulitu wpływ mają głównie predyspozycje genetyczne. Pomarańczowej skórki ciężko jest pozbyć się przy pomocy ćwiczeń i kremów, dlatego z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i fale radiowe.

Jak działają fale radiowe?

Usuwanie cellulitu przy pomocy fal radiowych to świetna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Fale radiowe  pod skórą zamieniają się w ciepło endogenne, które rozbija grudki tłuszczu, zmniejsza objętość komórek tłuszczowych, a także niszczy je. Przyspiesza się krążenie, co uruchamia drenaż złogów tłuszczowych – odpowiednia stymulacja sprawia, że kwasy tłuszczowe wydalane są przez limfę.

Dodatkowo fale radiowe pobudzają do regeneracji skórę, która wyraźnie się ujędrnia i nabiera sprężystości. Napięcie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej daje podwójny efekt: wygładzenie i wyszczuplenie problematycznych partii – pośladków, ud, ramion.

Zabieg ten jest bezbolesny oraz bezpieczny. Podczas podawania fal na skórę odczuwalne jest jedynie przyjemne ciepło, co daje duże poczucie komfortu. Terapia jest nieinwazyjna i nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Choć pierwsze efekty widoczne są po zabiegu, warto pamiętać, że znaczne rezultaty zaobserwujemy po upływie ok. 3 miesięcy – przez ten okres zachodzą pobudzone przez fale radiowe procesy regeneracyjne.