Usuwanie tatuażu w gabinecie medycyny estetycznej – czy jest skuteczne?

Zakryć innym tatuażem, usunąć, pozostawić – z takimi pytaniami mierzą się osoby, których tatuaż przestał być z jakiegoś powodu atrakcyjny. Tatuaż wyszedł z mody, nie pasuje już do wizerunku, stał się nudny, stracił na wartości. Wokół tematu usuwania tatuażu narosło wiele mitów. Na jaką metodę się zdecydować?

Lasery pikosekundowe

Lasery pikosekundowe jedne z najbardziej pożądanych laserów w klinikach medycyny estetycznej. Terapie tymi laserami służą nie tylko usuwaniu niechcianych tatuaży, lecz również do odmładzania skóry, usuwania niewielkich zmarszczek, przebarwień i innych mankamentów skóry. Ten laser to najnowsze urządzenie technologiczne w swojej kategorii. To przełom, jeśli chodzi o laserowe usuwanie tatuażu. Czas impulsu skrócił się do picosekundy. Czyli o 100 razy krócej niż nanosekunda.

Jednym z głównych pytań, które często pojawia się w tym temacie to: czy usuwanie tatuażu boli? Niestety nie jest to zabieg bezbolesny. Osoby z niską odpornością na ból, mogą narzekać na dyskomfort. Natomiast, jeśli użyty zostanie odpowiedni laser, to nieprzyjemne odczucia są na niższym poziomie. A samo usunięcie tatuażu trwa krócej.

Laserowe usuwanie tatuażu – czy zawsze jest skuteczne?

Odpowiedź brzmi: nie każdy tatuaż da się usunąć. Dlatego istotne jest zasięgnięcie profesjonalnej opinii w klinice medycyny estetycznej. Profesjonalista po obejrzeniu tatuażu udzieli takich informacji. Najwięcej trudności przysparzają duże i kolorowe dzieła na skórze. W ich przypadku potrzeba więcej czasu na laserowe usuniecie tatuażu. Natomiast jest to możliwe. Warto również pamiętać, że im większy tatuaż, tym więcej potrzeba zabiegów, a to wiąże się z wyższymi kosztami.

Warszawa - Mokotów

Warszawa - Powiśle