Kontakt Warszawa
Jak ujędrnić skórę po szybkiej utracie masy ciała?

Moda na szczupłą i wysportowaną sylwetkę sprawia, że coraz więcej osób podejmuje próbę zrzucenia zbędnych kilogramów. Niestety najczęściej skutkiem szybkiego odchudzania jest obwisła skóra. Aby uniknąć tego rodzaju problemu, warto przestrzegać kilku zasad i korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Skutki szybkiego odchudzania

Nagła utrata kilkunastu kilogramów tkanki tłuszczowej może sprawić, że skóra w niektórych partiach ciała będzie luźna i obwisła. Jest to spowodowane jej ograniczonymi zdolnościami do obkurczania się. Żeby ujędrnić skórę i zwiększyć jej elastyczność należy pamiętać o regularnej aktywności fizycznej, odpowiednim nawodnieniu oraz stosowaniu kremów nawilżających. Istotne znaczenie ma także stosowanie zbilansowanej diety bogatej w warzywa i owoce. Składniki odżywcze korzystnie wpływają na wygląd i stan skóry. Kiedy takie metody walki z obwisłą skórą okażą się niewystarczające bądź nieskuteczne, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej.

Skuteczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Osoby, którym zależy na zwiększeniu napięcia skóry, mogą zdecydować się na bezinwazyjny tηermolifting Ζaffiro. Zabieg ten wykorzystuje dobroczynny wpływ światła podczerwonego, które wnikając w ciało stymuluje organizm do produkcji kolagenu odpowiedzialnego jędrność i elastyczność. Efekt obkurczenia i zagęszczenia skóry daje także zabieg wykorzystujący urządzenie Αccent Prime. To zaawansowana techniczne platforma emitująca fale ultradźwiękowe, radiowe oraz unipolarne, które stymulują fibroblasty do odbudowy, a także produkcji elastyny i kolagenu. Pacjenci, którym zależy na ujędrnieniu skóry po szybkiej utracie masy ciała, mogą zdecydować się na zabieg SonoQueen. Urządzenie wykorzystujące technologię ultradźwięków wysokiej częstotliwości HIFU skutecznie stymuluje skórę do szybszego obkurczania się. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów co 3-4 miesiące.

Luźna i obwisła skóra to problem, który dotyka wielu osób, które szybko zrzuciły nadmiar zbędnych kilogramów. Korzystanie z nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej pozwala w bezbolesny i bezinwazyjny sposób ujędrnić i zagęścić skórę. Dzięki temu pacjent może pozbyć się kompleksów i w pełni cieszyć się efektami odchudzania oraz wymodelowaną sylwetką.