Kontakt Warszawa
Modelowanie ciała na sezon bikini – popularne zabiegi

Modelowanie ciała na sezon bikini – popularne zabiegi

Skóra każdego typu wymaga szczególnej pielęgnacji w okresie letnim, gdy narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania UV. Dla zachowania odpowiedniego nawilżenia, jędrności i kolorytu niezbędna jest zatem odpowiednia, regularna pielęgnacja. W niektórych przypadkach warto skorzystać również z rozmaitych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Cellulit, rozstępy czy nadmierne owłosienie to podstawowe problemy estetyczne, z którymi zmagają się kobiety. Co zrobić, aby czuć się komfortowo na plaży i bez kompleksów nosić sukienki czy szorty?

Usuwanie cellulitu

W sytuacji, gdy skórka pomarańczowa jest w zaawansowanym stadium i pokrywa dużą część naszego ciała, usuwanie cellulitu może okazać się bardzo problematyczne. W celu zredukowania cellulitu konieczny jest codzienny masaż skóry pokrytej charakterystycznymi zgrubieniami, za pomocą preparatów peelingujących i specjalnej rękawicy antycellulitowej. Z uwagi na fakt, iż skórka pomarańczowa jest efektem nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, warto wprowadzić do swojego harmonogramu dnia dowolny rodzaj aktywności fizycznej. W tym przypadku warto również podkreślić wagę zbilansowanej diety. Usuwanie cellulitu nie będzie skuteczne, jeśli jadłospis będzie obfitował w wysokoprzetworzoną żywność, słone przekąski czy słodkie napoje gazowane.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje również nieco wspomagające sposoby na zredukowanie cellulitu. Specjaliści polecają przede wszystkim endermologię oraz zabiegi wykorzystujące ultradźwięki.

Endermologia to podciśnieniowy masaż powierzchni skóry przy użyciu specjalistycznych głowic. Zabieg tego typu dotlenia skórę, wspomaga krążenie i przyspiesza metabolizm tkanki tłuszczowej. Dzięki temu możliwa jest stymulacja produkcji włókien kolagenowych (samoistna odnowa biologiczna) oraz szybsze usuwanie toksyn i tłuszczu z organizmu. Endermologia zalecana jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z uporczywym, nawracającym cellulitem.

Z kolei zabieg ultradźwiękowy łączy się z falami radiowymi o różnej częstotliwości oraz ultradźwięki. Technologia umożliwia szybkie i równomierne rozgrzanie tkanek, co przekłada się na niszczenie oraz zmniejszanie objętości komórek tłuszczowych. Warto podkreślić, że wspomniany zabieg może być wykonywany na różnych głębokościach skóry. Intensywna stymulacja tkanek pozwala zredukować cellulit, rozstępy czy nadmiar tłuszczu, a mniej inwazyjne działania dają efekt liftingu skóry.

Usuwanie rozstępów

Mitem jest, że rozstępy dotyczą wyłącznie kobiet otyłych lub tych po przebytej ciąży. Rozstępy mają postać czerwonych wrzecionowatych pasm, które pojawiają się na skórze w wyniku nadmiernego rozciągania lub osłabienia tkanek, a także pod wpływem zerwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych tworzących jej strukturę. Wśród przyczyn powstawania rozstępów należy wymienić przede wszystkim czynniki hormonalne bądź genetyczne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej czy wspomnianą już ciążę.

Skuteczne usuwanie rozstępów jest możliwe dzięki dermabrazji lub mezoterapii oferowanej przez renomowane gabinety medycyny estetycznej. Mniej inwazyjne, domowe metody umożliwiają wyłącznie delikatną redukcję i zmniejszenie widoczności istniejących rozstępów.

Laserowe usuwanie owłosienia

Najbardziej powszechnym zabiegiem pielęgnacji skóry jest bez wątpienia usuwanie nadmiernego, zbędnego owłosienia. W tym celu najczęściej stosowane są jednorazowe maszynki do golenia, plastry z woskiem czy depilatory, ale są to metody doraźne, które mogą powodować liczne podrażnienia i wzmacniać cebulki włosów. Tymczasem laserowe usuwanie owłosienia oferowane w gabinetach kosmetycznych pozwala w bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny trwale uszkodzić mieszki włosowe. W ten sposób uzyskujemy gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków.

Nawilżona, gładka skóra bez cellulitu i rozstępów jest pożądana szczególnie latem, gdy nie brakuje okazji do odsłaniania swojego ciała. Dzięki profesjonalnym kosmetykom dostępnym w drogeriach i aptekach, rozmaitym zabiegom oferowanym przez medycynę estetyczną, zbilansowanej diecie oraz regularnej aktywności fizycznej, bez kompleksów możemy nosić krótkie sukienki, obcisłe szorty i dwuczęściowe stroje kąpielowe.

 

Warszawa - Mokotów

ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 898 34 51
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Powiśle

ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 690 00 80
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Radom

ul. Gagarina 1,26-600 Radom
+48 884 886 600,+48 48 360 44 56
recepcja.radom@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Mokotów

ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 898 34 51
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Warszawa - Powiśle

ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
+48 884 678 678,+48 22 690 00 80
recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

Radom

ul. Gagarina 1,26-600 Radom
+48 884 886 600,+48 48 360 44 56
recepcja.radom@klinikakrajewski.pl